Про підприємство
https://melcom.com.ua/uk/o-predpriyatii/

Про підприємство

about-image

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПрАТ "МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ КОМПРЕССОР

Продукція підприємства відома і добре зарекомендувала себе в багатьох країнах світу. ПрАТ «Мелком» має багаторічний досвід поставок обладнання в усі держави СНД, і в більш ніж 40 країн далекого зарубіжжя, серед яких Німеччина, Великобританія, Італія, Голландія, Португалія, Греція, Фінляндія, Чехія, Угорщина, Китай, Індія, Індонезія, Куба і інші країни.

До теперішнього часу на території СНД експлуатується велика кількість компресорів КСЕ-5, КСЕ-5М. Це найпоширеніші компресори загальнопромислового призначення, що випускалися підприємством в останні 50 років.

У середині 70-х років виникла необхідність автоматизувати ці компресора і на базі компресора КСЕ -5м був розроблений компресор 4ВУ1-5 / 9. Оснащення компресора системою автоматики дозволило розширити сферу застосування компресорів за рахунок інтегрування їх до складу різних автоматизованих комплексів в нафтогазовидобувній, хімічної, машинобудівної, зернопереробної, цукрової та інших галузях промисловості. Зменшилися витрати на обслуговування компресорів і витрата електроенергії.

Початок нинішнього століття стало новим етапом в якісному розвитку поршневих компресорів виробництва ПрАТ «Мелком» на тлі зростаючої конкуренції з заповнюють ринок гвинтовими компресорами. Була проведена об’ємна робота по вивченню надійності і ресурсу поршневих компресорів виробництва ПрАТ «Мелком» у основних споживачів з урахуванням умов експлуатації, особливостей виробництва і можливостей зменшення витрат на виробництво стисненого повітря.

У результаті узагальнення відгуків споживачів інженерним центром заводу протягом 2001-2003 років розроблені компресори 4ВУ1-5 / 9М82, 4ВУ1-7 / 11, 4ВУ0,6-8 / 3,5, в яких застосована примусова система змащення і сучасна мікропроцесорна система автоматики, управління і захисту. У найкоротші терміни виконані проектні роботи, виготовлені і випробувані дослідні зразки, розроблена нормативно-технічна документація, проведені експлуатаційні випробування.

Процес розвитку продукту на ПрАТ «Мелком» відбувається безперервно. У 2003р. розроблена спеціальна компресорна установка КР-25, призначена для нагнітання повітря, очищеного від вологи, масла і вуглеводнів, в балони апаратів автономного дихання до тиску 200 кгс / см2 і для запуску дизельних установок, в тому числі суднових. Компресорна установка використовується рятувальними підрозділами МНС, в підрозділах, які обслуговують гідротехнічні споруди (причали, греблі, платформи, шлюзи, канали, дамби та ін.), В проектах малих судів, для дайвінгу.

У розробці використаний накопичений досвід виробництва і експлуатації надійних компресорів високого тиску ЕК2-150 і КР-2. До складу установки включені фільтр очищення повітря, оснащений картриджем патроном (картриджем) Р41 фірми «BAUER», і система роздачі повітря з виведенням на 2 балона, адаптована для всіх існуючих типів з’єднань. Система очищення повітря забезпечує якість повітря, що відповідає вимогам «Настанови по газодимозахисної служби пожежної охорони МВС України» та РД 31.84.01-79 – «Роботи водолазні».

У даний час стала актуальною проблема забруднення атмосфери газами, що створюють парниковий ефект. У лютому 2004р. Україна ратифікувала Кіотський протокол, що обмежує для країн- учасників угоди, обсяги викиду в атмосферу парникових газів. У 2002 р ПРАТ «Мелком» розпочало роботи з компримування парів нафтопродуктів в рамках проекту запобігання викиду парів нафтопродуктів в атмосферу на нафтопереробних заводах, нафтобазах, автозаправних станціях.

У даний час проводяться експлуатаційні випробування компресорної установки ГТ0,8-0,25 / 41С і підготовка виробництва першої партії компресорів для нафтобаз.

Необхідність отримання стисненого повітря та інших газів, незабруднених парами масел, привело до створення компресора 2ВУ1,5-2,4 / 26М1С. У свою чергу на базі цього компресора, спільно з ЗАТ «Компресори БС» м.Санкт-Петербург, створений компресор 2ГУ1,5-2,4 / 26С, який використовується при виробництві рідкої вуглекислоти.

Значний обсяг в номенклатурі нашого підприємства завжди представляли шестерні і роторні компресори для будувалися в 70-і-80-ті роки млинових комбінатів і комбікормових заводів (серія 3АФ) і компресори серій 1А і ВФ. Ці компресори працюють в режимі робочого перепаду тиску на нагнітання і всмоктування не більше 0,8 кгс / см2. Такий режим роботи шестерних компресорів з 2х лопатевими роторами теоретично представлявся як граничний. Відділом головного конструктора були проведені дослідження можливості створення шестерних компресорів з перепадом тиску більш 1кгс / см2. В результаті виконаних робіт по цій темі був розроблений компресор для установки на автоборошновозах 3АФ51К55Т. Цей же компресор може використовуватися в стаціонарному варіанті для подачі повітря в системи пневмотранспорту сипучих матеріалів (борошно, цемент та інші). В результаті використання нових технічних рішень перепад тиску в компресорі був збільшений до 1,1 кгс / см2 в постійному режимі і 1,3 кгс / см2 в короткочасному режимі.

Цей компресор вже встиг отримати визнання у підприємств, що експлуатують автоборошовози, за високу надійність і відсутність витрат на обслуговування, що вигідно відрізняє їх від роторно-пластинчастих компресорів, які потребують частої заміни пластин, промивання і заміни масляних фільтрів, а також витрачають велику кількість масла.

З огляду на побажання споживачів роторних компресорів щодо поліпшення умов експлуатації та безпеки, в 2002 і 2003р.р. були виконані дослідження по можливостям зниження рівня шуму компресорів. В результаті спільних досліджень з Державним технічним університетом імені Баумана (Москва) розроблено оптимальні методи зниження шуму компресорів. В даний час компресори серії ВФ 1го та 2го габаритів оснащуються глушниками всмоктування і нагнітання. На ці моделі компресорів установлюються шумопоглинаючі кожухи. Рівень шуму вдалося знизити з 112 дБА до 85 дБА, що відповідає ГОСТ12.1.026-80. З 2003р. компресори комплектуються зворотними клапанами. Розроблені і запущені у виробництво компресори ВФ24 з вертикальним потоком повітря.

В результаті маркетингових досліджень виявлено потреба в вакуумних насосах продуктивністю менше 200 л / с, що призвело до розробки вакуумних насосів 2ДВН-120-2 і 2ДВН-140-2, що застосовуються в установках для осушення обмоток електродвигунів, трансформаторів і інших виробів, що виробляються підприємствами електротехнічної промисловості. Даною розробкою ліквідована залежність відповідних підприємств України від імпортних поставок.

Ми пропонуємо споживачам стисненого повітря концепцію переходу від енергоємних технологій виробництва стисненого повітря централізованими компресорними станціями до економічного принципу виробництва потрібної кількості стисненого повітря в потрібному місці. Що випускається нами ряд компресорів, продуктивністю від 0,3 м3 / годину до 8 м3 / хв, дозволяє встановлювати потрібний компресор безпосередньо на об’єктах, які споживають стиснене повітря. При цьому значно зменшуються витрати на електроенергію (до 50%), на обслуговування компресорної станції і комунікацій. При необхідності ремонту або заміни споживачам пропонуються різні варіанти: поставка нового або капітальний ремонт старого обладнання з можливістю проведення пуско-налагоджувальних робіт, поточний і плановий ремонти, які можуть проводитися на заводі або у споживача. Крім того, підприємство має можливість модернізувати ряд знаходяться в експлуатації компресорів, поліпшивши тим самим їх технічні характеристики.

Велика увага на підприємстві приділяється якості продукції. З 1996р. на заводі працює випробувальна лабораторія, акредитована на технічну компетентність в системі УкрСЕПРО в області компресорного устаткування, вакуум-насосів і запасних частин до них. Атестат акредитації № UA 6.001. T. 365. Вся продукція підприємства проходить сертифікаційні випробування. Якість підтверджується сертифікатом відповідності вимогам безпеки УкрСЕПРО, визнаним в країнах СНД.

Продукція, що поставляється для атомних електростанцій, сертифікована Росатоменергонадзором.

Продукція, для суднобудування і судноремонту, поставляється з сертифікатом Російського Морського Регістру Судноплавства.

Про високу якість продукції підприємства свідчить його нагородження Знаком якості «Вища проба» Національної програми «Лідери XXI століття».

Система управління якістю підприємства сертифікована по ISO9001: 2008.

Для зручності споживачів підприємством створені представництва в Росії, Туркменістані, Україні, Молдові.

Поряд з вищевикладеним, належить вирішення безлічі завдань, намічених фахівцями заводу, по вдосконаленню своєї заводом продукції. Цей процес є органічною складовою функціонування підприємства. Вибір перспективного напрямку розвитку продукції, правильна постановка завдань і знаходження оптимальних рішень – принципова позиція ПРАТ  «Мелком» – лідера компресорного виробництва в Україні і країнах СНД.

Поряд з вищевикладеним, належить вирішення безлічі завдань, намічених фахівцями заводу, по вдосконаленню своєї заводом продукції. Цей процес є органічною складовою функціонування підприємства. Вибір перспективного напрямку розвитку продукції, правильна постановка завдань і знаходження оптимальних рішень – принципова позиція ПрАТ «Мелком» – лідера компресорного виробництва в Україні і країнах СНД.

Наші сертифікати

Зв'яжіться з нами

Проконсультуємо по будь-якому питанню

×

Зворотній зв`язок

Відправте дані, які вказані у формі. Ми зв`яжемось з Вами найближчим часом для уточнення даних щодо замовлення.


×
×